VI Mistrzostwa Polski Katamaranów

W dniach 29-31 sierpnia 2003 r. na jeziorze gościliśmy uczestników VI Mistrzostw Polski Katamaranów. Na starcie pojawiło się mniej jednostek niż w latach poprzednich, gdyż zabrakło Top Catów. W tym stanie rzeczy zmagania odbywały się w trzech klasach: plażowej, "A" i otwartej.

W piątek odbyły się dwa wyścigi, w sobotę cztery i w niedzielę ostatni długodystansowy. We wszystkich klasach zwyciężali faworyci. W klasie otwartej, w której ścigało się 9 załóg, zwyciężyła załoga Adam Skomski i Marek Gałkiewicz z JK Stal na Tornado. Nie było to niespodzianką, gdyż są to aktualni mistrzowie Polski w tej klasie i wygrali również tegoroczny Catamaran Amber Cup.

Obserwatorzy liczyli na lepszą postawę Wojtka Kaliskiego, który startował razem z Joanną Pajkowską na Eaglu 20. Ich nowoczesny katamaran był najszybszy, ale widać było wyraˇnie brak zgrania załogi, tak że zajęli ostatecznie piąte miejsce za czterema Tornadami. Okazało się, że ostatni raz żeglowali razem na Atlantyku na trimaranie ALMATUR III przed dwudziestoma laty.

W klasie "A" tak samo jak w roku ubiegłym klasą dla siebie był Maciej Stasiak z Pabianic. Wygrał z dużą przewagą pierwsze 5 wyścigów, w szóstym był drugi i w siódmym znowu pierwszy. Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Tadeusz Mackiewicz z PTTK Suwałki zwycięzca wszystkich wyścigów w klasie plażowej.
W klasie tej 3 miejsce zajął niespełna 14-letni Kacper Winiarczyk, a 5 jego równolatek Piotr Pawlik - obaj z Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa.

Głównym sponsorem Mistrzostw był PLUS GSM, a sponsorami IMPEXME-TAL, INSGRAF i żaglownia NARWAL.

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.