III Puchar Prezesa Budimeksu

Prezesi Górą

W dniach 13 - 15.06.2003 r. nasz port gościł uczestników III Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa Budimeksu. Na starcie pojawiły się 33 załogi liczące od 4 do 5 żeglarzy. Regaty odbyły się na jachtach Sasanka.

Przy pięknej słonecznej pogodzie i wietrze 3 - 4 B rozegrano 3 wyścigi długodystansowe (2 w sobotę i 1 w niedzielę). Po dwóch pierwszych wyścigach prowadziła załoga Bogdana Bańkowskiego (2 zwycięstwa) przed załogą Jerzego Kamińskiego (2 razy drugie miejsce). Trzecie miejsce zajmowała załoga Antoniego Maciejewskiego (2 razy trzecie miejsce). Załoga „Prezesów” (Jerzy Kamiński prezes Impexmetalu i Marek Michałowski prezes Budimeksu), podobnie jak w roku poprzednim zaspała obydwa starty i wychodziła na jednych z ostatnich pozycji ale na długich trasach wiodących przez łabędzi szlak odrabiała straty.

W trzecim wyścigu Kamiński wystartował na pierwszej pozycji i cały czas systematycznie powiększał przewagę, zwyciężając bezapelacyjnie. Okazało się, że zna doskonale warunki wiatrowe na Kisajnie, gdyż każdego roku na nim żegluje. Prowadzący po dwóch pierwszych wyścigach Bańkowski dał się jeszcze wyprzedzić Maciejewskiemu i Piotrowi Nowakowi i na mecie był czwarty. W tym stanie rzeczy przegrał z Kamińskim całe regaty o 1 punkt.

Oczywiście te regaty to nie tylko żeglowanie. Niestrudzeni żeglarze bawili się doskonale do godzin rannych w sobotę i w niedzielę z zespołami Mechanicy Szanty i Pioruners. Zamykając regaty Prezes Budimeksu Marek Michałowski zapowiedział ich kontynuację za rok.

Wyniki:
1. Jerzy Kamiński
2. Bogdan Bańkowski
3. Antoni Maciejewski
4. Piotr Nowak
5. Kamil Kamiński
6. Adam Jabłoński

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj57
Wczoraj182
W tym tygodniu435
W tym miesiącu4573
Od 1 stycznia 2015221395

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz