I Regaty o Puchar Prezesa Budimexu

W dniach 21-23 września 2001 r. miały miejsce I Regaty o Puchar Prezesa Budimexu. W regatach wzięły udział 33 czteroosobowe załogi na jachtach Sasanka, dostarczonych przez organizatora regat.

Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór, koncertem zespołu EKT Gdynia. Odbył się on w nietypowej scenerii; zespół grał i śpiewał w olbrzymim hangarze pod jachtem REKIN (przedwojenny jacht Göringa i główny "aktor" znanego filmu Romana Polańskiego "Nóż w wodzie"). Zabawa trwała do białego rana. W sobotę, przy ładnej, słonecznej pogodzie i wietrze 2-3o B, odbyły się trzy wyścigi długodystansowe. Ostatni z nich skończył się już po zmroku. Ledwo jego uczestnicy spożyli znakomitą grochówkę i golonkę w piwie, serwowaną z wojskowej kuchni polowej, a już musieli śpieszyć się na kolejny koncert szantowy, który trwał prawie pięć godzin.
Niestety w niedzielę wiatr nie dopisał i odbył się jedynie wyścig wiosłowy na Dezetach. Przy ogromnym dopingu publiczności, wygrała załoga nr 1, pomimo że w pierwszej części dystansu złamała jedno wiosło i dalej wiosłowała tylko dziewięcioma.
Regaty zakończono rozdaniem dyplomów i losowaniem nagród, które wręczał osobiście prezes Budimexu Marek Michałowski. Załoga, która zajęła ostatnie miejsce otrzymała lunetę. Ufundował ją rzecznik prasowy Budimexu, Waldemar Mierzwa, który wręczając ją, kategorycznie zdementował pogłoskę, jakoby startujący w tych regatach prezes zajął ostatnie miejsce.

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj91
Wczoraj154
W tym tygodniu652
W tym miesiącu4520
Od 1 stycznia 2015169017

Aktualnie

1
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz