IV Mistrzostwa Polski Katamaranów

24 - 26.08.2001
Do Mistrzostw zgłosiła się rekordowa liczba 48 załóg. Ostatecznie zaś sklasyfikowano 44 z nich. Reprezentowane były bardzo różne konstrukcje: od australijskich katamaranów plażowych, poprzez Top Caty i katamarany klasy międzynarodowej "A", do Tornado i jeszcze większych.

W klasie Open wszyscy oczekiwali walki między braćmi Winkowskimi na Ventilo, którzy zwyciężali w ostatnich dwóch latach, a Piotrem Cichockim i Maciejem Sińczakiem - Mistrzami Polski w klasie Tornado. W tym roku Winkowscy przywieˇli ze sobą nowy duży genaker, uszyty przez specjalizującą się w tej dziedzinie, firmę Narwal z Gdańska. Niestety bracia Winkowscy w pierwszym wyścigu mieli awarię sprzętu, a ponieważ wszystkie wyścigi odbywały się bez przerwy, nie mieli możliwości jej usunięcia. Walkę z Cichockim i Sińczakiem podjęły dwie załogi ze Spójni Warszawa, startujące na Tigerach. Okazały się one zaskakująco szybkie, zajmując w pierwszym biegu pierwsze i drugie miejsce. Wygrał Robert Wilczyński przed Marcinem Geremkiem. We wszystkich trzech wyścigach kolejność na mecie była identyczna: Cichocki, Wilczyński, Geremek. Winkowscy zajmowali czwarte miejsce. Ponieważ z powodu braku wiatru, w niedzielę nie odbył się żaden wyścig Winkowscy chociaż usunęli awarię, nie mieli szans na poprawienie wyniku.
W klasie międzynarodowej "A", klasą dla siebie był Maciej Stasiak z Pabianic, który zdecydowanie wygrał wszystkie 4 wyścigi. Drugie miejsce zajął Zbigniew Proszowski z YKP, który w pierwszym wyścigu był piąty, a w trzech następnych wyścigach zajmował drugie miejsca. Dużej sztuki dokonał także Jacek Wojtczak z PTTK Suwałki, zwyciężając w klasie plażowej wszystkie wyścigi. W klasie tej wielką niespodziankę sprawiły dziennikarki Monika Błęcka i Małgorzata Filew z miesięcznika ELLE, które startując na katamaranie pierwszy raz w życiu, zajęły 11 miejsce. Również w klasie Top Cat klasą dla siebie był Marian Tobys z Top Cat Polska Zachodnia, który zwyciężył trzy razy, a raz był drugi.
W niedzielę po kilkugodzinnym oczekiwaniu na wiatr odbyła się tylko ceremonia zakończenia Mistrzostw z tradycyjnym losowaniem nagród ufundowanych przez sponsorów (PLUS GSM i MPRD Warszawa.

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj91
Wczoraj154
W tym tygodniu652
W tym miesiącu4520
Od 1 stycznia 2015169017

Aktualnie

1
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz