Mistrzostwa Polskich Żeglarzy Niepełnosprawnych

W dniach 18-24 czerwca 2001r. już po raz siódmy rozegrano Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami Mistrzostw byli Polskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa i MCŻiTW Almatur Giżycko.

W mistrzostwach wzięło udział 62 zawodników. Żeglarze niepełnosprawni ścigali się na jachtach balastowo-mieczowych typu Nash, dostarczonych przez organizatora. W poniedziałek zawodnicy przeszli obowiązkowe badania lekarskie i odbyli trening. We wtorek, środę i czwartek rozegrano 10 wyścigów eliminacyjnych, które wyłoniły dziesięć załóg finałowych. W następne dni rozegrano również 10 wyścigów finałowych systemem przesiadkowym. Pogoda była zmienna, wiatry 1 - 4oB.

W bieżącym roku stawka była bardzo wyrównana. Walka była bardzo zacięta i wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim wyścigu. Dopiero w końcówce ostatniego biegu ustaliła się kolejność trzech pierwszych miejsc. Dosłownie o włos wygrali ubiegłoroczni zwycięzcy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, grawertony, a wszyscy startujący zawodnicy nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Budimex, BDH Serwis, Agencję Reklamową Triada i Żagle. Dyplomy i nagrody wręczał Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego Zbigniew Stosio.

Wyniki (na pierwszym miejscu sternik):
1. Piotr Nowak, Krzysztof Kwapiszewski, Andrzej Puchalski
2. Marian Zieliński, Mirosław Odziemek, Romuald Sumiński
3. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz
4. Przemysław Giel, Sławomir Piasecki, Roman Piechocki
5. Bogusław Sondej, Małgorzata Garno, Tadeusz Sosna
6. Czesław Ławrynowicz, Aleksander Jurowski, Grzegorz Romanowski

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj91
Wczoraj154
W tym tygodniu652
W tym miesiącu4520
Od 1 stycznia 2015169017

Aktualnie

3
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz