Bój o BAND ERĘ

W dniach 16-17 czerwca 2001r. rozegrano I Regaty Jachtów Kabinowych o Przechodnią BAND ERĘ.

Do walki przystąpiło 27 jachtów Sasanka z załogami składającymi się z pracowników operatora sieci komórkowej ERA. W sobotę wyścig długodystansowy wygrała z dużą przewagą załoga kierowana przez organizatora regat Stanisława Kowalewskiego.

Wieczorem prawdziwym mistrzostwem wykazał się zespół szantowy, który grał i śpiewał przez 5 godzin bez przerwy, nie powtarzając przy tym żadnego utworu. W niedzielę zawodników czekało trudne zadanie - wyścig łabędzim szlakiem przy bardzo słabych, przeciwnych wiatrach. O dziwo pomimo długiego dystansu stawka była bardzo wyrównana. Na metę w odstępie zaledwie 2 metrów zameldowało się 8 jachtów. Wszystkie pozostałe ukończyły wyścig tuż za nimi także z niewielkimi różnicami. Zwycięska załoga otrzymała przechodnią BAND ERĘ. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary ufundowane przez Dyrektora Departamentu NSM Mariusza Sulika, który wręczył je osobiście i zapowiedział srogi rewanż za rok (sam zajął 6 miejsce).