VII Media Regaty czyli zmagania dziennikarzy w Giżycku

W długi weekend Bożego Ciała żeglujący dziennikarze jak zwykle spotkali się w Almaturze Giżycko. Rozegrano tam VII Media Regaty, tym razem w całkowicie odmienionej formule.

Zamiast kilkunastu krótkich wyścigów po trójkącie, przeprowadzono kilka wyścigów długodystansowych z niespodziankami. Było wiele zabawy. Już w pierwszym wyścigu załoga REJSU składająca się z trzech znanych żeglarzy (Jerzy Iwaszkiewicz, Janusz Zbierajewski i Janusz Stawiński) dokonała cudu wychodząc z portu na żaglach i wlokąc za sobą kotwicę, którą wyciągnęła dopiero przy Dębowej Górce. Zyskali tym powszechny aplauz, a organizator regat postanowił, że na cześć tego wyczynu w przyszłych edycjach Media Regat będzie rozgrywany jeden wyścig z wleczonymi kotwicami o puchar ZBIWASTA (od pierwszych liter ich nazwisk).

W jednym z wyścigów żeglarze dobijali do motorówki sędziego zakotwiczonej przy wyspie na łabędzim szlaku i otrzymywali butelkę wina z poleceniem, że mają ją dostarczyć "całą" do komisji sędziowskiej w porcie. Organizatorzy i obserwatorzy robili zakłady ile butelek będzie "pełnych", a ile "pustych". Obstawiano, że zwłaszcza składająca się z czterech wesołych żeglarzy załoga pewnego radia domyśli się podstępu i naruszy zawartość butelki, ale żeglarze okazali się odporni na zakusy. Wszystkie butelki wróciły z oryginalną zawartością. W niedzielę po sobotniej imprezie rozegrano wyścig zdrowotny na pagajach i pozostało już tylko rozdać dyplomy, zakończyć regaty i umówić się na spotkanie za rok.

Wyniki:

1.Gazeta Współczesna
2. Rejs
3. Polskie Zagle.com /Przegląd Sportowy
4. Polskie Radio Kraków
5. Kętrzyński Tydzień
6. Polskie Radio SA

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj65
Wczoraj182
W tym tygodniu443
W tym miesiącu4581
Od 1 stycznia 2015221403

Aktualnie

5
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz