Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

ŁAPAJ BOBERA !!! 6.06 – 9.06.2019 r.

Pod tym tytułem odbyła się trzecia edycja wyprawy dezetami na Sapinę. Organizatorem było Stowarzyszenie Akademia Sportów Wodnych ACATUS z Olsztynka. Uczestnikami byli w większości członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie zespołu szkół z Olsztynka.

W poprzednim roku z namowy Marka Słodownika wielkiego miłośnika żeglowania na dezetach ( pomysłodawcy akcji „Ratujmy Dezety”) w drugiej wyprawie pod dowództwem Krzysztofa Suwińskiego wzięły udział cztery nasze dezety. Krzysztof Suwiński, który od kilku lat przywozi swoich uczniów na organizowane przez nas Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ, stwierdził, że kolejnym krokiem po sukcesach jakie odnosili w tych mistrzostwach powinno być poznawanie przez nich nowych akwenów. Propaguje głównie wśród młodzieży żeglowanie na tych jednostkach i grono entuzjastów systematycznie rośnie. W tym roku w rejsie wzięło udział pięć dezet – „W Rejs”, „Bar Młodzieży”, „Hulaj Dusza”, „Czwarta Szklanka” i „Zero Łosia”.

Przez wszystkie dni rejsu pogoda była dobra – było bardzo dużo słońca, ciepła woda zachęcała do kąpieli. Przez większą część rejsu dopisał także wiatr, którego trochę zabrakło w powrotnej drodze ostatniego dnia, ale dzięki temu załogi mogły poćwiczyć wiosłowanie. W czasie rejsu „zaliczyli” także dwie burze z silnymi opadami deszczu, co było dobrym treningiem przed XVIII Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski DZ, które zostaną rozegrane w sierpniu w formule jedynego na śródlądziu 24 godzinnego wyścigu non-stop.

Uczestnicy rejsu mieli okazję poznać piękno jednego z niewielu które zostały na Mazurach „dzikiego” szlaku, mało uczęszczanego przez wodniaków. Na niektórych odcinkach rzeki trzeba było usuwać powalone przez bobry drzewa, które całkowicie uniemożliwiały żeglugę.

 

 

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj85
Wczoraj126
W tym tygodniu681
W tym miesiącu681
Od 1 stycznia 2015247307

Aktualnie

4
odwiedzających

piątek, 05, czerwiec 2020

kng

triada

pzzn

msz