Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

II ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI LOTNIKÓW 1 – 2 września 2018 r.

Rozegraliśmy kolejne regaty o randze Mistrzostw Polski. Sternikami kilku jachtów byli żeglarze z niepełnosprawnością i to oni zdominowali regaty. Mistrzem Polski został motolotniarz Waldemar Woźniak.

 

Organizatorami regat byli Mazurska Szkoła Żeglarstwa  oraz Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Zawodnicy ścigali się na Sasankach.

Przez cały czas trwania regat było ciepło i słonecznie, ale brakowało wiatru. W sobotę od rana była kompletna flauta. Kilka razy musieliśmy odraczać start do pierwszego wyścigu i dopiero po południu z trudem przy wietrze 1 B dzięki nielicznym „szkwałom” 2 B udało się rozegrać jeden wyścig. Sternicy musieli się wykazać dużymi umiejętnościami aby go ukończyć. W tej sytuacji najlepsi okazali się żeglarze z niepełnosprawnością, którzy zajęli w nim cztery pierwsze miejsca. Wyścig wygrał Marian Zakowicz przed Waldemarem Woźniakiem i Andrzejem Burym. Czwarty był Dariusz Kuśnierz. Nie było to dużym zaskoczeniem, gdyż trzej pierwsi to członkowie Kadry Narodowej Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, a Dariusz Kuśnierz także w swoim dorobku ma zwycięstwa w różnych regatach. Wieczorem był tradycyjny grill, który trochę się przeciągnął do wczesnych godzin rannych.

W niedzielę zgodnie z prognozą pogody o godzinie jedenastej pojawił się wiatr do 2 B i rozegraliśmy kolejne trzy wyścigi. Wszystkie wygrał Waldemar Woźniak. Bury był dwa razy drugi i raz trzeci i dzięki temu został srebrnym medalistą. Zakowicz był dwa razy czwarty i raz trzeci i został brązowym medalistą.

Tym samym kolejny raz wykazali że wbrew opiniom PFRON są znakomitymi żeglarzami i  nie pierwszy raz wygrywają w regatach z żeglarzami pełnosprawnymi. Na przykład Waldemar Woźniak, który między innym w tym roku wygrał XIX Giżyckie Regaty Rząd-Samorząd, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy i zajął pierwsze miejsce w XXIV Mistrzostwach Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością został uznany gołosłownie bez podania przyczyn przez Zarząd PFRON za słabą kadrę  i pomimo wielu interwencji PFRON nie chce zmienić tej opinii.

Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i puchary. Wszyscy otrzymali komplety żeglarskich, laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich. Sędzią Głównym regat był Andrzej Szocik. Zaprosiliśmy zawodników na kolejne Mistrzostwa za rok.

Wyniki:

  1. Waldemar Woźniak, Hanna Grzelka, Magdalena Dowgiałło
  2. Andrzej Bury, Kamila Laskowska, Alojzy Dernbach
  3. Marian Zakowicz, Piotr Trabszo, Dominik Kaźmierczak
  4. Dariusz Kuśnierz, Paweł Maliszewski, Igor Maliszewski, Grzegorz Włochowicz
  5. Andrzej Poteralski, Mateusz Adam Jasiński, Edyta Małgorzata Jasińska
  6. Jarosław Olbrychski, Wiktor Olbrychski, Magdalena Puk, Daniel Głozak, Antoni Głozak

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj151
Wczoraj142
W tym tygodniu151
W tym miesiącu1440
Od 1 stycznia 2015212945

Aktualnie

3
odwiedzających

poniedziałek, 09, grudzień 2019

kng

triada

pzzn

msz