Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

Słaba (według PFRON) kadra zdominowała (złoto i brąz) Mistrzostwa Europy 16 – 24 czerwca 2018 r.

EUROSAF European Para Sailing Championship 2018 zostały rozegrane w Kilonii podczas słynnej, największej na świecie imprezy żeglarskiej “Kieler Woche”. Zawodnicy rywalizowali w jednoosobowej klasie HANSA 303. Reprezentacja Polski pod dowództwem trenera Grzegorza Prokopowicza liczyła 4 osoby: Piotr Cichocki, Waldemar Woźniak, Olga Górnaś-Grudzień, Marian Zakowicz.

Od  samego początku nasi reprezentanci zdominowali Mistrzostwa. Po pierwszym dniu regat Piotr Cichocki zajmował 1 miejsce, Waldemar Woźniak 3 miejsce, Olga Górnaś-Grudzień 6 miejsce, a Marian Zakowicz 13 miejsce.  W drugim dniu regat rozegrano 2 wyścigi. Oba wygrał Piotr Cichocki. W jednym popełnił falstart, ale po dwóch dniach wyścigów pozostał na pierwszym miejscu. Doskonałe żeglował Waldemar Woźniak ( pierwsze i drugie miejsce) i dzięki temu awansował na drugą pozycję.  Olga Górnaś-Grudzień zajmowała 9 pozycję, a Marian Zakowicz kończył drugi dzień na 11 pozycji. W trzecim dniu regat rozegrano 3 wyścigi. Wszystkie wygrał Piotr Cichocki. Waldemar Woźniak zaliczył wpadkę w drugim wyścigu, przegrał protest, ale utrzymał drugą pozycję. Marian Zakowicz żeglował nierówno, a Olga Górnaś-Grudzień miała słaby dzień. Wiele, prawie wszystko wskazywało na to, że dwa pierwsze miejsca na podium zajmą nasi reprezentanci.

W niedzielnym, ostatnim wyścigu medalowym, który był podwójnie punktowany zdecydowanie zwyciężył Piotr Cichocki. Walka o drugie miejsce w końcowej klasyfikacji toczyła się między Waldemarem Woźniakiem i reprezentantem Niemiec. Obaj się pilnowali. Jego przeciwnik Jens Kroker to utytułowany żeglarz - Mistrz Paraolimpijski. Przez większość część trasy Waldemar Woźniak prowadził, ale tak był pewny zwycięstwa, że popełnił błąd. W drugiej części trasy prowadząc i  mając lepszą wysokość nie zareagował na zmianę halsu przez swojego konkurenta i przegrał przez to pewny srebrny medal. Dodatkowo, pechowo złamał rumpel. W rezultacie zdobył  tylko brąz.

Nasi reprezentanci odnieśli duży sukces. Zdobyli złoty i brązowy medal na imprezie żeglarskiej jednej z najbardziej prestiżowych na świecie.  Szczególne słowa uznania należą się Waldemarowi Woźniakowi. Waldemar Woźniak, który jest między innymi instruktorem żeglarstwa, oraz instruktorem sportu osób niepełnosprawnych ze specjalizacją żeglarstwo przez szereg lat uczył osoby niepełnosprawne żeglarstwa. Wielu wyszkolonych przez niego uczestników warsztatów żeglarskich osób niepełnosprawnych zdobyło patenty żeglarskie. W tym roku został uznany przez PFRON  (tak samo jak inni instruktorzy Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa) za słabą kadrę szkoleniową. PFRON nie przedstawił żadnych, konkretnych zarzutów odnośnie braku kwalifikacji lub doświadczenia kadry. Stwierdził tylko,  że „trudno ocenić..” i są „wątpliwości”, czy potrafią nauczać osoby niepełnosprawne żeglarstwa.

Film jak żegluje słaba (według PFRON)  kadra.

https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/polska-i-swiat-na-wodzie-bez-barier,850036.html

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj155
Wczoraj142
W tym tygodniu155
W tym miesiącu1444
Od 1 stycznia 2015212949

Aktualnie

5
odwiedzających

poniedziałek, 09, grudzień 2019

kng

triada

pzzn

msz