Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

X Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN 17- 18 marzec 2018 r.

 Rozegraliśmy kolejne w tym sezonie zimowym integracyjne regaty bojerowe. Organizatorami byli Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. 

Początkowo zamierzaliśmy rozegrać te regaty w poprzedni weekend, gdyż warunki lodowe były dobre. Jednakże w tym czasie odbywały się w Warszawie XXX Jubileuszowe Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda i większość naszej kadry była na tych targach.

W tej sytuacji odwołaliśmy regaty i zamiast nich dla zawodników którzy nie pojechali na targi odbył się tylko trening na Monotypach i DN-ach. Ponieważ w tym sezonie lodowym warunki  do rozgrywania regat bojerowych często się zmieniały, mieliśmy wątpliwości ile regat uda się nam jeszcze rozegrać. Na początku tygodnia padał deszcz, pojawiły się pierwsze objawy słabnięcia lodu  i były obawy czy lód przetrwa. Na szczęście przyszedł mróz, a ponieważ deszcz stopił śnieg, który znacznie utrudniał bojerowcom życie  warunki lodowe zrobiły się doskonałe. Pomiary lodu na akwenie regat wykazały że lód był twardy i miał od 15 do 25 centymetrów grubości. W czwartek i piątek przeprowadziliśmy treningi. W sobotę było zimno, ale był wiatr 4-5 B i rozegraliśmy pierwsze 4 wyścigi. Bojery latały momentami w szkwałach z prędkościami do 80 km/godz. W niedzielę wiatr osłabł do 3 B i rozegraliśmy kolejne 4 wyścigi. Regaty wygrał Jan Gotto, co nie było niespodzianką, gdyż latał na bojerach już przed czterdziestoma laty. Dużą niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca przez załogę Armand Andruszkiewicz i Marcin Sitek. Wprawdzie obaj jako sternicy mieli już sukcesy w najtrudniejszych na polskim śródlądziu  regatach rozgrywanych w formule 24-godzinnego wyścigu non-stop (Międzynarodowe  Mistrzostwa Polski DZ  - Armand Andruszkiewicz był kilkakrotnie złotym medalistą, a Marcin Sitek również kilkakrotnie był brązowym medalistą), ale  nie mieli dużego doświadczenia w regatach bojerowych. Trzecie miejsce zajął Jerzy Miłosz, który lata na bojerach od wielu  lat. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy oraz żeglarskie, laminowane mapy Wielkich Jezior Mazurskich. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik. Jeżeli warunki lodowe pozwolą będziemy jeszcze w tym sezonie zimowym przeprowadzać treningi bojerowe i organizować kolejne regaty bojerowe.

Wyniki:

  1. Jan Gotto, Krzysztof Nowosielski
  2. Armand Andruszkiewicz, Marcin Sitek
  3. Jerzy Miłosz, Leszek Król

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj43
Wczoraj107
W tym tygodniu682
W tym miesiącu2531
Od 1 stycznia 2015260018

Aktualnie

4
odwiedzających

niedziela, 27, wrzesień 2020

kng

triada

pzzn

msz