Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

X BOJEROWE MISTRZOSTWA POLSKI ŻEGLARZY NIEPEŁNOSPRAWNYCH 24 luty 2018 r.

Po długich oczekiwaniach Kisajno wreszcie zamarzło i rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie zimowym regaty bojerowe. Jak zwykle we wszystkich imprezach bojerowych bez żadnego dofinansowania. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współorganizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Do piątku warunki lodowe były znakomite. Pomiary grubości i konsystencji lodu na akwenie regat wykazały, że lód był twardy, miał średnio około 16 - 20 centymetrów, a śniegu było zaledwie około 2 centymetry. Przygotowaliśmy bojery i przeprowadziliśmy pierwszy trening. Niestety w piątek w nocy niespodziewanie zaczął padać śnieg. Opady były intensywne ( napadało ponad 10 centymetrów).Według prognoz pogodowych w sobotę miał być wiatr 3 – 4 B, a w niedzielę i następne dni miał być słabszy. Na szczęście w sobotę był wiatr do 3 B i rozegraliśmy cztery wyścigi. Poza konkurencją był Andrzej Bury, który wygrał trzy z nich z dużą przewagą. Początkowo planowaliśmy rozgrywanie Mistrzostw przez dwa dni, ale z powodu ostatnich prognoz, które zapowiadały na niedzielę wiatr zaledwie 2 B zakończyliśmy regaty. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Sędzią Głównym regat był Andrzej Szocik.

Zdecydowanie większy kłopot mieli organizatorzy Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w klasie DN-60. W połowie tygodnia zostały przeniesione z Estonii, ( gdzie miały być pierwotnie rozgrywane) do Giżycka na „najlepszy lód”. Przyjechało 160 zawodników z 17 krajów. W sobotę o godzinie 16.30 zgodnie z programem w Ekomarinie nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw. Odegrano 17 hymnów narodowych reprezentacji, które przejechały na Mistrzostwa, a następnie ogłoszono komunikat, że z powodu złych warunków lodowych Mistrzostwa ponownie zostają przeniesione na jezioro niedaleko Szczecinka. Niestety jest to częsta sytuacja w regatach bojerowych nawet najwyższej rangi.

Wyniki:

  1. Andrzej Bury, Mirosław Piotrowski
  2.  Adam Wójtowicz, Elżbieta Stolarska
  3. Waldemar Woźniak, Halina Liczmańska

 

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj104
W tym tygodniu434
W tym miesiącu1614
Od 1 stycznia 2015255482

Aktualnie

1
odwiedzających

piątek, 14, sierpień 2020

kng

triada

pzzn

msz