Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

V Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 11.09. – 24.09.2017 r.

Odbyły się zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa ostatnie w tym sezonie letnim warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych zakończone egzaminami na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Współorganizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Warsztaty były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wzięło w nich udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Tym razem pogoda nie rozpieszczała uczestników. Przez większość czasu trwania warsztatów było zimno i deszczowo. Pomimo tego zrealizowaliśmy cały zakładany program szkoleniowy. Po wewnętrznych sprawdzianach opanowanej teorii i praktyki najwytrwalsi uczestnicy, którzy nie zrażeni złą pogodą brali udział w większej ilości zajęć na wodzie  przystąpili do egzaminów na stopnie żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Osiem osób uzyskało patenty żeglarzy jachtowych i dwie osoby uzyskały patenty sterników motorowodnych. Po zdaniu egzaminów zostali „pasowani” na żeglarzy i motorowodniaków. Uczestnik warsztatów, który uzyskał licencję na holowanie narciarza wodnego zamiast pagaja został „ochrzczony” nartą wodną.  

Tradycyjnie jako finał zakończenia warsztatów zostały rozegrane regaty, które mają zachęcić uczestników do uprawiania żeglarstwa sportowego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i mapy Wielkich Jezior Mazurskich. Również tradycyjnie na zakończenie warsztatów wszyscy bawili się na dyskotece w „Szklance”.

Do połowy października zamierzamy jeszcze zorganizować kilka imprez żeglarskich i po ich zakończeniu zaczynamy przygotowania do sezonu bojerowego. Jak tylko powstaną dobre warunki lodowe informacje o imprezach bojerowych będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej.

 

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj83
Wczoraj126
W tym tygodniu679
W tym miesiącu679
Od 1 stycznia 2015247305

Aktualnie

5
odwiedzających

piątek, 05, czerwiec 2020

kng

triada

pzzn

msz