Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

IV ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 60+ 15 – 17 września 2017 r.

 Rozegraliśmy kolejne regaty o randze mistrzostw krajowych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Zainteresowanie regatami było duże – zgłosiło się 25 załóg. Tydzień przed regatami wszyscy potwierdzili chęć udziału w nich, ale z powodu złych prognoz pogodowych, które zapowiadały zimno i intensywne deszcze 5 załóg nie przyjechało. W rezultacie wystartowało 20 załóg z różnych rejonów  Polski ( między innymi ze Śląska, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Gdańska, Słupska, Olsztyna itd.). Zgodnie z regulaminem każdy członek załogi miał powyżej 60 lat.

Średni wiek trzyosobowej załogi oscylował około 200 lat. Było sporo osiemdziesięciolatków, a łączny wiek najstarszej załogi wyniósł ponad 220 lat. Wśród zawodników była spora grupa osób niepełnosprawnych.

Patronat nad regatami objął Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a mistrzostwa były współfinansowane przez ten Urząd.

Pogoda była zmienna. W piątek, który był dniem treningowym był silny wiatr w szkwałach do 6 B i tylko niewiele załóg trenowało.  W sobotę wbrew  prognozom pogodowym (miało być bardzo mokro i zimno) od rana do obiadu było ciepło, dużo słońca, wiatr 2 - 4 B. Rozegraliśmy 3 wyścigi. Po ich rozegraniu prowadziła załoga Sylwestra Pietruchy  (4 punkty) przed załogą Andrzeja Szafranka (13 punktów). Trzecie miejsce zajmowały załogi Czesława Perlickiego  i Jerzego Filipowicza (po 16 punktów).  Po południu pojawiło się więcej chmur, a wiatr osłabł do 2 B. Pomimo tego do wieczora odbyły się kolejne 3 wyścigi. Wysoką formę prezentowali Pietrucha (czwarte i 2 razy drugie miejsce) oraz Perlicki (siódme i 2 razy pierwsze miejsce). Nie było to niespodzianką, gdyż Perlicki był zwycięzcą drugich i trzecich Mistrzostw Polski, a Pietrucha w ubiegłorocznych mistrzostwach przegrał z nim walkę o pierwsze miejsce dopiero w ostatnim wyścigu i to zaledwie o pół metra. Walka o czołowe miejsca miała się rozstrzygnąć w niedzielę, gdyż różnice punktowe między załogami zajmującymi miejsca w pierwszej dziesiątce były niewielkie. 

Wieczorem był tradycyjny grill. Ton w śpiewaniu starych szant i nowych piosenek żeglarskich nadawali Andrzej Orłow i Arek Chomicki. W niedzielę planowaliśmy rozegrać 3 wyścigi. Niestety od rana nie było kompletnie wiatru. Komisja Sędziowska kilkakrotnie odraczała start do wyścigów i po godzinie dwunastej odwołano wyścigi. Była to słuszna decyzja, gdyż do wieczora była kompletna flauta. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Specjalne nagrody Komandora Regat dla najstarszej załogi otrzymała załoga Czesława Perlickiego, której sternik ma 83 lata!  Każdy z zawodników otrzymał w drodze losowania nagrodę rzeczową. Wszyscy otrzymali kalendarze o tych regatach na 2018 rok, które tradycyjnie  ufundował Andrzej Stegman. W imieniu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagrody wręczała Danuta Pszczółkowska. 
Zaprosiliśmy zawodników na V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+, które zostaną rozegrane w dniach 14 - 16 września 2018 roku. Komandor regat dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu regat.
Wyniki:

1. Sylwester Pietrucha, Adam Kochanowski, Tomasz Galarda ( 8 pkt.)

2. Czesław Perlicki, Jacek Ludwiczak, Tadeusz Bierć ( 17 pkt.)

3. Jerzy Filipowicz, Zbigniew Filipowicz, Bohdan Filipowicz ( 26 pkt.)

4. Andrzej Orłow, Elżbieta Orłow, Marek Gajda ( 27 pkt.)

5. Jerzy Uzarowicz, Krzysztof Pawlik, Eugeniusz Nikało ( 28 pkt.)

6. Ryszard Kwiatkowski, Barbara Podruczna-Mocarska, Andrzej Cyranowicz ( 31 pkt.)

7. Leszek Szeląg, Danuta Piotrowska, Mirosław Piotrowski ( 33 pkt.)

8. Waldemar Dużak, Arkadiusz Chomicki, Kazimierz Kulik ( 34 pkt.)

9. Andrzej Szafranek, Jerzy Henke, Andrzej Trepte  ( 36 pkt.)

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj171
Wczoraj196
W tym tygodniu1030
W tym miesiącu3812
Od 1 stycznia 2015184901

Aktualnie

1
odwiedzających

piątek, 19, lipiec 2019

kng

triada

pzzn

msz