Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

III ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 60+ 16 – 18 września 2016 r.

Rozegraliśmy kolejne regaty o randze mistrzostw krajowych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Zainteresowanie regatami było duże. Lista zgłoszonych i przyjętych załóg (20) została zamknięta ponad miesiąc przed regatami. Kilka dni przed regatami wszyscy potwierdzili chęć udziału w nich, ale w dniu rozpoczęcia regat 3 załogi nie pojawiły się na starcie i w rezultacie wystartowało 17 załóg. Zgodnie z regulaminem każdy członek załogi miał powyżej 60 lat. Średni wiek trzyosobowej załogi oscylował około 200 lat.

Było sporo osiemdziesięciolatków, a łączny wiek najstarszej załogi wyniósł ponad 241 lat. Wśród zawodników była spora grupa osób niepełnosprawnych. Patronat nad regatami objął Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a mistrzostwa były współfinansowane przez ten Urząd.

Przez cały czas trwania Mistrzostw pogoda była idealna. Było ciepło, dużo  słońca, wiatr  2 - 4 B. W piątek rozegraliśmy 4 wyścigi. Po pierwszym dniu regat prowadziła załoga Czesława Perlickiego (11 punktów)  przed załogą Sylwestra Pietruchy (13 punktów). Trzecie miejsce zajmowała załoga Andrzeja Stegmana  (16 punktów), a czwarte załoga Jerzego Uzarowicza   (21 punktów). W sobotę rozegraliśmy kolejne 4 wyścigi. Lider zwiększył swoją przewagę nad rywalem o 1 punkt, a do walki o miejsca na podium dołączyli Andrzej Orłow (zwycięzca pierwszych Mistrzostw Polski)  i Wiesław Borowiecki ( brązowy medalista drugich Mistrzostw).   

Wieczorem był tradycyjny grill. Śpiewaniem starych i nowych szant dowodzili jak zwykle Andrzej Apollo i Andrzej Orłow. W niedzielę rozegraliśmy ostatnie 2 wyścigi. Dziewiąty wygrał sylwester Pietrucha i odrobił 2 punkty do Czesława Perlickiego, który był trzeci. Walka o tytuł mistrza miała się rozstrzygnąć w ostatnim wyścigu. Dziesiąty wyścig miał pasjonujący przebieg. Obaj faworyci się pilnowali. Od startu przez prawie całą trasę prowadził z przewagą dwóch długości łodzi Czesław Perlicki. Na ostatniej boi za szybko wyostrzył, na chwilę wpadł w łopot i rywal odrobił stratę. Ostatni odcinek do mety Pietrucha „wywoził” rywala i Perlicki nie miał żadnych szans. Trzy metry przed boją zamykająca linię mety Pietrucha uznał że Perlicki nie zdoła już wejść na metę i  zrobił zwrot, lecz Perlicki który miał trochę większą szybkość błyskawicznie zareagował, też zrobił zwrot i wygrał o  niecałe pół metra!!!    

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Każdy z  zawodników otrzymał w drodze losowania nagrodę rzeczową. Nagrody wręczali Wioletta Śląska-Zyśk - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojciech Karol Iwaszkiewicz - Burmistrz Giżycka. Regaty filmowała ekipa Sailing org.pl i efekty jej pracy będzie można obejrzeć na ich portalu internetowym. 

 Zaprosiliśmy zawodników na IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+, które zostaną rozegrane w dniach 15-17 września 2017 roku.

Komandor regat dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu regat.

Wyniki:

1.      Czesław Perlicki, Jacek Ludwiczak, Tadeusz Bierć (12 pkt.)

2.      Sylwester Pietrucha, Adam Kochanowski, Marek Pietrucha (14 pkt.)

3.      Andrzej Orłow, Elżbieta Orłow, Andrzej Matusiak (29 pkt.)

4.      Borowiecki Wiesław, Marek Agaciak, Jacek Agaciak (29 pkt.)

5.      Andrzej Szafranek, Jerzy Henke, Janusz Malitek (37 pkt.)

6.      Stefan „Funio” Heinrich, Jerzy „Małp” Rudziński, Andrzej Gliwicz (45 pkt.)

7.      Jerzy Uzarowicz, Jerzy Marczyński, Marek Malinkiewicz (48 pkt.)

8.      Andrzej Stegman, Jerzy Jodzis, Andrzej Oklej (63 pkt.)


 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj27
Wczoraj137
W tym tygodniu737
W tym miesiącu2855
Od 1 stycznia 2015107684

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 24, luty 2018

kng

triada

pzzn

msz