Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 59 71, 667 666 219

II Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 13.07. – 26.07.2016 r.

Odbyły się drugie z pięciu zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. W warsztatach wzięło udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były niezłe. Przez pierwszych kilka dni trochę padało, ale nie brakowało wiatru, dzięki czemu było dużo żeglowania zarówno na jachtach kabinowych jak i na dezetach.

Wykorzystując dobre „okienka pogodowe” wielu chętnych żeglowało również po kolacji. Odbył się rejs szkoleniowy dookoła „Wyspy Giżyckiej” (kanał Piękna Góra, jezioro Tajty, kanał Niegociński, jezioro Niegocin, kanał Łuczański). Uczestnicy bawili się na dyskotece z konkursami żeglarskimi. Popłynęli także na plażę miejską na jezioro Niegocin  na nocny, największy Polski Festiwal Szantowy - XXIV Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej ”SZANTY Z FOLKIEM".

Po wewnętrznych sprawdzianach opanowanej teorii i praktyki spora grupa uczestników dodatkowo przystąpiła do egzaminów na stopnie żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Czterech uzyskało patenty sterników motorowodnych,  a dziewięciu patenty żeglarzy jachtowych. Po zdaniu egzaminów zostali „pasowani” na żeglarzy i motorowodniaków. Na zakończenie warsztatów zostały rozegrane regaty. Wystartowało 8 sasanek. Odbyły się 3 wyścigi. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i mapy Wielkich Jezior Mazurskich. Akcja będzie kontynuowana. Następne Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych dofinansowane przez PFRON odbędą się w terminach : 28 lipca – 10 sierpnia 2016 r. ; 12 sierpnia – 25 sierpnia 2016 r. oraz 28 sierpnia – 8 września 2016 r.

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj113
Wczoraj152
W tym tygodniu917
W tym miesiącu3022
Od 1 stycznia 2015151861

Aktualnie

2
odwiedzających

sobota, 19, styczeń 2019

kng

triada

pzzn

msz